GC – Barranco de Cernícalos – Rokle Poštolek

Barranco de los Cernícalos – Rokle Poštolek

Údaje o trase:

– Vzdálenost: 7 km (3,5 km tam + 3,5 km zpět po stejné trase)

– Délka: něco málo přes 3,5 hodiny s několika zastávkami a středním tempem

– Obtížnost: Nízká

 

 

LOKALIZACE: Jak se dostat do rokle Cernícalos, nechávám odkaz ZDE:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: nezadávejte do vyhledávače název: BARRANCO DE LOS CERNÍCALOS (odvede vás to do polí a lesniček nad roklí), ale: MERENDERO DE BARRANCO DE LOS CERNICALOS       (což je výchozí bod)

 

Popis:

Barranco de Los Cernícalos je jednou z nejkrásnějších roklí s potůčkem, a proto ji obyvatelé ostrova často navštěvují. V této rokli teče voda 365 dní v roce a jedná se o velmi jednoduchou a příjemnou procházku vhodnou i pro rodiny s dětmi.

Koryto této rokle se nachází ve speciální přírodní rezervaci Los Marteles (Valsequillo) a současně v chráněné krajině Lomo Magullo (Telde), technicky tedy rokle prochází částí těchto obcí. Nalezneme  zde jeden z největších kanárských vrbových lesů na souostroví. Přitom více než polovina flóry, kterou zde můžete pozorovat, je endemická a 10 % z ní se vyskytuje výhradně na Gran Canarii.

 

Výchozí bod:

Nejjednodušší cestou je zadat Merenderos Barranco de los Cernícalos do libovolné GPS nebo Google Maps, které nás zavedou do oblasti se stoly a lavicemi, kde můžeme nechat auto před začátkem stezky.

Z Las Palmas de Gran Canaria je cesta autem do výchozího bodu asi 26 kilometrů, zatímco pokud přijedete z jihu (například Maspalomas), cesta je dlouhá asi 50 kilometrů…cca 45 min.

Z místa pro piknik v Merenderos de Barranco de los Cernicalos musíte jít přímo nahoru (další foto). Asfalt ustupuje cementu a asi po 300 metrech od výchozího bodu vyjdeme vpravo, kde se nachází ukazatel a pokračujeme po zemité cestě. Dále cesta mírně stoupá doleva na mýtinu vedle vodního kanálu a něčeho, co vypadá jako stará studna. Abyste se na cestu vrátili za pár minut, musíte projít krátký úsek podél kanálu.

 

Video k shlédnutí ZDE.

Poté pokračujete neustále kolem koryta řeky, až se dostanete k prvnímu vodopádu. Vrátíte se kousek po stejné cestě a vylezete nad tento vodopád (obráceni k vodopádu na pravou stranu) a poté se pokračuje cca 15-20 min. k druhému vodopádu, ke kterému již vede trochu náročnější cesta po římse – ne příliš vhodné pro malé děti.

 

Obtížnost:

Cestu lze označit jako nenáročnou, a proto je vhodná pro rodiny s dětmi.  90 % trasy je rovinatých a bez větších nebezpečí. Ale i tak musíte dávat pozor, protože existují místa, kde se šplhá a rokle, kde se budete muset držet kamenů a/nebo větví. Zároveň je důležité nosit správnou obuv, aby neklouzala.

Další trasy vhodné pro děti jsou např. archeologická naleziště-Las Fortalezas (přečtěte si ZDE), Vodopád na západní straně ostrova – Charco Azul (info ZDE) nebo okružní cesta s nádhernými vyhlídkami Caldera de Bandama (k přečtení ZDE).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn