Costa del Sol Zajímavosti

Skupinové zájezdy jsou naší hlavní specializací

Zajímavosti

Granada-Alhambra

Komplex Alhambry je nejnavštěvovanější památkou Andalusie a je známa jako nejzachovalejší příklad islámské architektury ve Španělsku. Město kouzla a tajemství plné pomerančovníků se nachází na úpatí hor Sierra Nevada. Jedná se o poslední pevnost, která byla dobyta křesťany v roce 1492 z arabské nadvlády. Alhambra byla kdysi město, které mělo vlastní islámskou školu a lázně. Největší pozornost přitahují nasrovské paláce a za nejkrásnější se všeobecně považuje Lví nádvoří – Patio de los Leones (nádvoří s kašnou tvořenou 12-ti lvy). Za návštěvu také stojí terasovité zahrady s altány, cypřiši a emírovým letohrádkem nazývané Generalife.
Na návštěvu Alhambry je dobré si vyčlenit celý den. Protože je dost těžké sehnat vstupenky až na místě,doporučujeme rezervaci předem na internetu – Web: Alhambra   Denně do komplexu nechají vstoupit maximálně 6 600 návštěvníků. Na vstupence jsou přesně vyznačené časy do Palacios Nazaries, které se musí dodržovat.

Sevilla

Hlavní město Andalusie, flamenka a býčích zápasů. Největší katedrála Španělska vznikla přestavením mešity, proto je v její blízkosti bývalý minaret – věž Giralda, která se stala symbolem Sevilly. Byla postavena z kamenů dovezených z římské Italicy. Věž je vysoká téměř 100 metrů a do výšky 70 metrů lze vystoupit po rampě, kterou překonal v r.1248 Ferdinand III. na koni, když město dobyl. 140 sloupů zdobících vnější stranu pochází z paláce Azahara v Cordóbě. Za procházku také stojí kouzelné centrum s křivolatými uličkami zdobenými květinami v květináčích zavěšených na domech nebo náměstí Plaza de España, zdobené malovanými kachlemi. Kruhové náměstí je lemováno vodním příkopem přes který vedou mosty s keramickým zábradlím a v dolní části jsou na kachlích zobrazeny historické scény jednotlivých španělských provincií. Bývalá rezidence emírů – královský palác Alcazar se nachází na místě římské akropole a jeho prohlídka přibližuje španělskou historii.

Córdoba

Starobylé islámské hlavní město s jedinečnou mešitou s 856 sloupy. Tato stavba byla nejkrásnější a největší mešitou mimo Blízkého východu – po Reconquistě přebudována na katolický kostel a v současné době je katedrálou Cordoby. Město se pyšní památkami na řimské období jako mosty, ale také židovskou čtvrtí se synagogou, krásou kašen, zahrad a teras.

Gibraltar

Místo se zajímavou a rozsáhlou historií se nachází na nejjižnějším cípu Pyrenejského poloostrova. Gibraltar je v podstatě malé město nacházející se kolem skály ¨Rock¨. Doporučujeme 90-ti minutovou projížďku minibusem na nejvyšší vrchol s nádherným výhledem, kde můžete navštívit jeskyni svatého Michaela a pozorovat legendarní Apes – jediné divoké opice v Evropě. Vyznavači nákupů se mohou těšit na zónu volného obchodu osvobozeného od DPH. Hlavně na ulici Street High najdete množství známých britských značkových obchodů. Pro vstup nutný platný cestovní pas.

Málaga

Hezké pobřežní město s řadou historických památek, Picassovým museem (malířovo rodiště), secesní tržnicí, botanickou zahradou, parky, přístavem a příjemnými hospůdkami a venkovními terasami. Do Malagy se z letovisk dostanete pohodlně linkovým autobusem nebo vlakem.

Ronda

Horská vesnička ve velkolepé horské scenerii. Městečko se rozkládá na náhorní planině na vrcholu až 100 m hlubokého kaňonu tvořeného řekou. Místo obývané Římany i Araby je rozděleno 100 m hlubokou propastí na starou a novou část. Město je velice malebné, nesoucí rysy andaluské vesnice s mnoha typickými stavbami, kostely, šlechtickými paláci a především nejstarší býčí arénou v Evropě. Jedinečný hystorický most vedoucí přes propast. Cestovat do Rondy doporučujeme vlakem na trati postavené před více jak 100 lety. Velkolepé horské scenerie, andaluské vesničky a hezké viktoriánské stanice na trase lze vidět pouze z vlaku.

Nerja

Známé lázeňské letovisko s historickým jádrem s křivolakými uličkami a širokou promenádou. Ze skalnatého výběžku nad mořem s názvem Balcón de Europa, je krásný výhled na pobřeží a daleko na moře. Za návštěvu rozhodně stojí Jeskyně Nerja – Cuevas de Nerja. Tyto zajímavé jeskyně protkané stalaktitiy a stalagmity ukončuje majestátní 32 m vysoká kataklyzmická hala.

Mijas

Půvabné turistické bílé městečko s křivolatými uličkami. Již od dob arabské nadvlády se zde nachází býčí aréna, ale také proslavená poustevna Virgen de la Pena. Turistickou atrakcí je místní taxi – doprava na oslech. Pozor na indikace – městečko se nazývá Mijas Pueblo – pobřežní turistická část Mijas Costa je vzdáleno 17 km.

Marbella

Vyhlášené luxusní místo dovolené. Mnohé hvězdy – herci, zpěváci, politici (Michele Obama s rodinou) si vybrali Marbellu za letní sídlo a v přístavu Puerto Banús můžete potkat celou řadu světových celebrit. V centru starého města se nachází plážová promenáda.

Estepona

Turisticky oblíbené město s ruinou hradu sv. Ludvíka, hodinovou věží a archeologickým museem. První nudistická pláž na celém pobřeží je Playa de Costa Natura.