Gran Canaria Turistické zóny

Turistické zóny

Playa del Inglés

Největší turistické letovisko na ostrově, kde se nachází velké množství hotelů a aparthotelů, nákupních center, restaurací, barů a obchodů je vhodné pro klienty vyhledávající zábavu. 2,7 km dlouhá zlatohnědá pláž s jemným pískem je přibližně 100 m široká a nabízí lehátka, slunečníky, bary a kiosky (za poplatek).Pláž je lemovánána pobřežní promenádou, která ji spojuje se sousedními malými plážemi a letoviskem San Agustin a na opačném konci volně přechází do dun Maspalomas. 

Vzdálenost od letiště: 30 km 

Google maps

Maspalomas

2,7 km dlouhá písečná pláž připomínající Saharské duny, které mohou být až 30 m vysoké a které se stejně jako na poušti neustále mění. Duny vznikly kombinací eroze mořských plžů a navátím z Afriky. Z tohoto důvodu byly vyhlášeny přírodní rezervací. Jsou rozděleny do několika částí – volně navazují na pláž Playa del Inglés vhodnou pro celou rodinu, poté nudistickou zónou a ve střední části homosexuální zónou. Na konci dun se nachází sladkovodní jezírko s množstvím ryb a stěhovavých ptáků. Celková délka pláže je zhruba 6 km a hosté ji rádi využívají ke svým procházkám.  Turistická zóna Maspalomas je tvořena nízkými bungalovy umístěných v palmových zahradách a oddělených od pláže golfovým hřištěm.Nedaleko Maspalomas se také nachází Aguapark a Palmitos Park 

Vzdálenost od letiště: 31 km 

Google maps

Costa Meloneras

Nejmodernější z turistických zón na ostrově v přímém sousedství pláže Maspalomas, za historickým majákem. Nachází se zde velmi atraktivní hotelové komplexy typu resorts, které jsou v dosažitelné vzdálenosti od dunové pláže. Dlouhá pobřežní promenáda s velkým množstvím značkových obchodů a butiků, luxusních restaurací a barů, táhnoucí se na západ od majáku, končí u menší písečné pláže Playa Meloneras.

Vzdálenost od letiště: 35 km 

Google maps

San Agustín

San Agustin je jedním z prvních letovisk vzdálených pouze 25 km od letiště.Jedná se o menší, klidné středisko, které se nachází u tmavší vulkanické pláže s jemným pískem (670 m dlouhá). Naleznete zde řadu hotelů, apartmánů včetně restaurací a barů, ale také kasino. Po pobřežní promenádě se přes menší pláže a zátoky můžete dostat až do Playa del Inglés. Nedaleko se nachází Siux City, karting a letiště pro výlety s helikoptérou.

Vzdálenost od letiště: 25 km 

Google maps

Puerto Rico

Největší a nejrušnější přístavní letovisko, vyhledávané hlavně anglickými klienty, je právě Puerto Rico (v překladu Bohatý přístav). Pobřežní promenádou, s nádhernými výhledy na moře, se zhruba za půl hodiny můžeme dostat na pláž s karibským pískem Playa Amadores (velmi dobré autobusové spojení). V Puerto Rico se nachází 400 m dlouhá, světlá pláž a dva jachetní přístavy s množstvím plachetnic, motorových člunů a výletních lodí (pořádají se zde slavné výlety za delfíny). Skvělé možnosti vodních sportů jako vodní skůtry, jízda na banánu, let padákem apod.Pro tuto oblast je typické stabilní celoroční slunečné počasí.

Vzdálenost od letiště: 50 km 

Google maps

Puerto de Mogán

Díky svým vodním kanálům a jedinečné atmosféře je přístav Puerto de Mogán často oznáčován za Kanárské benátky. Tato původně rybářská vesnice je známa svým luxusním jachetním přístavem, který obklopují bílé, dvoupatrové domky s malovanými okenicemi, květinami a romantickými uličkami. Obchůdky, restaurace i bary lákají k procházkám i posezení. 300m dlouhá, uměle vytvořená pláž se světlým pískem se nachází z ochranou hrází, která funguje jako vlnolam. Z Puerto de Mogan vyplouvají vodní taxi směrem na Puerto Rico, ale také žlutá ponorka – Yellow submarine.

Vzdálenost od letiště: 60 km 

Google maps

Playa de Amadores

Uměle vytvořená bílá pláž na jihozápadě ostrova nedaleko tur. letoviska Puerto Rico (spojené pobřežní promenádou). Místo je lemováno horami, které pláž obklopují. Amadores je dlouhá 488 m a díky pozvolnému vstupu do vody a postraním hrázím, chránící pláž před vlnami je tato zóna doporučována rodinám s dětmi, ale zároveň jako oáza klidu jsou zde zakázané míčové hry, poslouchat hlasitou hudbu a koužit. Pláž je lemována bary a restauracemi a na výběžku se nachází nachází privátní solárium s bazénem. Parkoviště a zastávka linkového autobusu se nacházejí přímo nad pláží.

Vzdálenost od letiště: 53 km 

Google maps

Las Palmas de Gran Canaria

Unikátní kombinaci pláže a moderní zástavby nabízí hlavní město Gran Canarie Las Palmas.Turisté zde mají možnost obdivovat historické památky z dob Krištofa Kolumba (viz zajímavá místa), nakupovat za velmi přijatelných cen v zóně se sníženou spotřební daní, ale také využívat tří pláží hlavního města: divoké Las Lajas, sportovní Alcaravaneras, ale hlavně 3 km dlouhé Las Canteras, která je velmi krásná a turisticky vyhledávaná. Podél celé pláže se táhne pobřežní promenáda s množstvím restaurací, barů a obchůdků a je zakončena majestátní stavbou Auditoria Alfreda Krause, která připomíná maják. Za auditoriem se nachází největší nákupní a zábavní středisko Las Arenas. Zhruba 300 m před pláží se táhne přírodní útes, který vytváří přírodní bariéru proti vlnám a je díky velkému množství fauny a flory idální na šnorchlování.

Vzdálenost od letiště: 25 km 

Google maps