Tenerife Turistické zóny

Turistické zóny

Puerto de la Cruz

Město Puerto de la Cruz se nachází na severu ostrova v nejúrodnějším údolí Orotava.Město o 60 tis. obyvatelých je jedním z nejoblíbenějších letovisek na Kanárských ostrovech a to zejména díky množství turistických atrakcí,které je možné navštívit i ve dnech, kdy nesvítí slunce a je zataženo.Puerto de la Cruz založené v roce 1603 jako přístav sousední Orotavy zažilo svůj přístavní rozkvět po zničení Garachica lávou a proslavilo se vývozem malvazového vína.Na konci 19 st. sem přicházejí zejména dobře situovaní zájemci z Velké Británie, je vybudován první hotel a casino Taoro a z přístavu se stává šlechtické lázeňské letovisko.Turistický boom nastává v první polovině 20.st. a město je nejvyhledávanější turistické centrum až do doby vzniku letovisk Playa de las Americas a Los Cristiános na jihu.Město je atraktivní zejména svým starým centrem s balkónovými domy, palmovými náměstími a rybářskými kostely, pobřežní promenádou s mořskými bazény Lago Martiánez, bary, restauracemi a cukrárnami. Vulkanická pláž – Playa Jardín = Pláž zahrada je skutečným parkem s pobřežní promenádou kolem pláží. Mezi další atrakce města patří Loro Park,Botanická zahrada nebo orchidárium.

Náš typ na počasí: město je kouzelné, ale k pobytu doporučujeme měsíce od poloviny srpna do poloviny listopadu, kdy je v Puertu velmi stabilní klima téměř bez mráčků.

Mapa

Costa Adeje

Nejnovější a nejmodernější turistické letovisko na Tenerife je spojené s Playa de las Americas téměř 15 km pobřežní promenádou. Costa Adeje se vyznačuje především velmi moderními a luxusními hotely v zóně El Duque. Zóna nabízí několik pláží: Fañabe, Playa del Duque, Playa de Torviscas Playas de Beril a Veril a tmavé pláže u rybářské vesničky La Caleta. Playa del Duque je světlejší pláž 700 m dlouhá a 25 m široká a kromě klasického vybavení jako jsou sprchy, převlékárny a toalety zde můžete také najít velmi kvalitní restaurace. Další dvě největší pláže této zóny jsou vulkanická pláž Fañabe (800 m dlouhá a 40 m široká) spojená s menší pláží Playa de Torviscas (150 m a 40 m široká)

 

Náš typ na počasí: zóna je velmi slunná, ale od ledna do dubna zde může být větrno

Mapa

Playa de las Américas

Největší turistické letovisko na jihu ostrova začalo vznikat v roce 1965 na slunném úseku pobřeží. Nejmasivnější turistická aglomerace s nespočtem hotelů (100 000 lůžek), restaurací, obchodů, barů, nákupních center a diskoték. Podél pobřeží vznikla 15 km promenáda která lemuje čtyři hlavní pláže:  Tierra Negra, El Bobo, Las Americas y Troya. Nejdelší z nich je Las Americas, která se táhne skoro půl kilometru a je široká až 60 m.  Koupání je zde díky vlnolamům velmi bezpečné. Možnost podnikat vodní sporty – surfy, vodní skůtry, šlapadla, let na padáku apod. Nad Playa de las Americas se nachází několik zábavných parků: Siam Park, Agualand, Jungle Park (zoopark), Camel park – projížďka na velbloudech, motorkářská dráha apod.

Náš typ na počasí: zóna je velmi slunná, ale od ledna do dubna zde může být větrno

Mapa

Los Cristianos

Původně malá rybářská vesnice Los Cristiános na jihu ostrova zaznamenala obrovský stavební boom s rozvojem sousední Playa de las Americas. Turistická letoviska se rozvíjela tak rychle, že dnes jsou v podstatě spojena v jedinou aglomeraci.Přírodní pláž Playa de las Vistas (400 m dlouhá a 100 m široká) se světlejším pískem a velkým vodotryskem je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Dále za ní se nachází menší a světlejší pláž luxusních hotelů Piramide de Arona.Centrem města prochází pěší promenáda s obchody a restauracemi. Z přístavu vyplouvají lodě a katamarány na pozorování velryb a delfínů, ale také trajekty na sousední ostrov La Gomera.

Náš typ na počasí: zóna je velmi slunná, ale od ledna do dubna zde může být větrno 

Mapa

Los Gigantes a Puerto Santiago

Los Gigantes a Puerto Santiago:
Nevelká turistická letoviska na západní straně ostrova chráněná před větrem díky vysokému pohoří Los Gigantes, které se zde táhne 19 km podél pobřeží a společně s nejlepšími výhledy na sousední ostrov La Gomera vytvářejí jedinečnou scenerii malého tur. letoviska Los Gigantes. Původní přístav sloužící vývozu cukrové třtiny je dnes využíván jachtami a plachetnicemi k plavbám kolem Gigantických skal, u kterých se vystytují skupiny delfínů. Za přístavem se nachází malá písečná pláž. Centrum městečka si zachovalo svůj kanárský styl balkónovýchh domů. Letovisko je spojené s dalšími turistýckými zónami: Puerto Santiago a Playa de la Arena, což je současně název krásné vulkanické pláže.

Náš typ na počasí: místa s nevětším množstvím slunečních hodin na ostrově chráněná před větrem. V létě zde může být horko, ale naprosto idální během zimních měsíců.

Mapa

El Médano

Město a zároveń turistická zona v jihovýchodní části ostrova, nedaleko letiště Reina Sofía. Název pochází z guanštiny a znamená “duna” – odvozeno od krásné zlato-černé pláže s příjemnou dřevěnou promenádou. Poznávacím znamením je také červená skála v doslovném překladu Montaña Roja na jejímž druhém cípu se nachází nudistická pláž La Lajita. Okolí El Médana a hlavně červené hory je velmi větrné. Doporučujeme

Náš typ na počasí: zóna je velmi slunná, ale od ledna do dubna zde může být větrno

Mapa