Fuerteventura Turistické zóny

Turistické zóny

Morro Jable - Jandia

Nachází se na jižním cípu ostrova. Původní rybářská vesnice se v posledních  dvaceti letech značně rozrosta a kromě tradiční architektury a restaurací a barů zde nalezneme větší přístav, odkud vylpouvají trajekty na sousední Gran Canarii. Nalezneme zde velmi dlouhou pláž která je fiktivně rozdělena na několik částí: Playa de Matoral, Playa de Jandía a Esquinzo. Název Matoral pochází z chráněné vegetace, která odděluje pláž od pobřežní promenády a hotelů. Cestou una pláž, v této zvláštní keříkové vegetaci, můžete pozorovat divoké osly nebo plážové veverky, kterých je tu velké množství a číhají na krmení od turistů.

Plážová promenáda se táhne několik kilometrů kolem luxusních obchodů, restaurací a barů. Na promenádě s cyklistickou stezkou se prohánějí turisté na kolečkových bruslích. Pláž je nádherná a protože zde tolik nefouká jako na severu, hotely bývají trochu dražší.

Náš typ na počasí: zona je velmi slunná, k pobytu doporučujeme měsíce od dubna do prosince. V zimním období může vanout studený vítr nebo i někdy zapršet.

Mapa

Costa Calma

Velmi rozlehlé turistické letovisko v jižní části ostrova nabízí několik, většinou světlých pláží: Playa Costa Calma, poté nudistickou zónu pod hotelem H10 Tindaya a nádhernou pláž Esmeralda. Bohužel Costa Calma jako jediná nedisponuje pobřežní promenádou. Nedaleko se nachází zoopark Oasis Park.

Náš typ na počasí: zona je velmi slunná, k pobytu doporučujeme měsíce od dubna do prosince. V zimním období může vanout studený vítr nebo i někdy zapršet.

Mapa

Caleta de Fuste

Letovisko se nachází na východě, v centrální části ostrova, nedaleko hlavního města a pouze 7 km od letiště. Místo je tvořené obrovskou zátokou se světlým pískem, která má pozvolný vstup vo vody a málokdy se zde vytvářejí větší vlny. Z tohoto důvodu je místo vyhledávano hlavně rodinami s dětmi. Zajímavostí jsou tři historická opevnění – jedno z nich dokonce součástí turistického komplexu. Kromě tradičních sportů jako windsurfing a potápění se zde nachází také golfové hříště.

Náš typ na počasí: zona je velmi slunná, k pobytu doporučujeme měsíce od května do listopadu. V zimním období může vanout studený vítr nebo i někdy zapršet.

Mapa

El Cotillo

Původně a i dnes malá rybářská vesnice na severo – západním pobřeží ostrova s hezkým historickým centrem. Malé a velmi klidné turistické letovisko. Na sever od letoviska se nachází několik malých zátok s bílým pískem lemovaným tmavou lávou. Nad nimi se rozprostírají přírodní bazény los Charcos, vytvořené z lávy, které jsou ideální pro rodiny s dětmi a k pozorování podmořské fauny a flory – šnorchl s sebou.. Právě zde můžete pozorovat nejkrásnější západy slunce z Fuerteventury a vychutnat výborné čerstvé ryby v místních restauracích.

Náš typ na počasí: zóna je velmi klidná, ale k dovolené doporučujeme spíše jarní a letní měsíce – od června do konce října.  

Mapa

Corralejo

Nejsevernější turistické letovisko a zároveń město je proslavené zónou nádherných písečných dun. V centru města se nacházejí pouze menší pláže, směrem na jih se ovšem táhne Přírodní chráněný park Corralejo z úžasnou krajinou světlých dun (2.600 ha).

Ve městě najdeme obchodní zónu s množstvím restaurací, barů a aguaparkem. U pobřeží se nachází několik surfařských škol. V Corraleju se nachází také přístav, že kterého vyplouvají trajekty na sousední ostrov Lanzarote. Plavba je velmi krátka – cca 20 min. A Lanzarote, stejně jako sousední ostrůvek Lobos je na dohled.

Ostrov Lobos je přírodní rezervací a cílem výletníků. Název Lobos = vlci pochází od střeodořského tuleně, kteří se zde dříve hojně vyskytovali a které vybili rybáři. Duny jsou povinnou zastávkou při návštěvě ostrova – určitě nevynechejte.

Náš typ na počasí: k dovolené doporučujeme spíše jarní a letní měsíce – od června do konce října, jedná se o návětrnou stranu ostrova

Mapa