GC – Okruh Roque Nublo

Okolí Roque Nublo z Tejedy

Trasa: https://mapy.cz/s/kurokacuge

Délka 13.5km, převýšení 900m, čas 5-6h

Dojít přímo na Nublo se dá z různých směrů, tentokrát jsme si však vybrali trasu vedoucí kolem něj. A výběr to byl skvělý, nabízely se nám krásné výhledy.

Zaparkovali jsme u “koše” za Tajedou, pár míst na parkování se tam najde.Odtud jsme začali stoupat, prošli jsme menší vesnicí La Culata a pokračovali ve stoupání, převážně už lesem, až jsme se dostali pod symbol Gran Canarie – Roque Nublo.

Již v tomto úseku se ukáží krásné výhledy a jakmile jsme se dostali do výšky cca 1 500 m, už jsme jenom žasli. Byla dobrá viditelnost, takže jsme dohlédli až na Tenerife a viděli Teide, pohled, který rozhodně stojí za to a který vyvolal vzpomínky na to, jak jsme před rokem z Tenerife pozorovali Gran Canarii.

V lese pod Nublem jsou místa, kde se přímo nabízí spočinout, dát si svačinu, vyhřívat se na slunci a ještě k tomu mít výhled na nádherné hory.

Nejvyšší dosažený bod se nachází ve výšce 1 660 m, od které už se pozvolna klesá. Turistická cesta vede až zpět “ke koši”.

Celkově jsme šli několikrát kratší úsek po asfaltce, nikdy to však nebylo příliš dlouho a úseky po skalách a v lese za to rozhodně stojí.

Další výhoda této trasy je, že kromě okolí Nubla jsme šli téměř sami a nepotkávali jsme žádné jiné turisty. Takže pro nás ideální trasa.

Je dobré si vzít pevné boty, některé úseky mohou trochu klouzat v teniskách, celkově však trasa není nijak technicky náročná a i když převýšení může odrazovat. Stoupání ale uběhne rychle a najednou se otevře nádherný výhled na Roque Nublo 🙂

 

Autoři příspěvku jsou K+R, kterým děkuji také za krásná fota

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn