Fuerteventura Zajímavosti

Zajímavosti

Přírodní chráněný park Corralejo

Park byl vyhlášen v roce 1994 na 2.600 ha a jedná se o největší zónu dun na Kanárských ostrovech. Největší část nebyla vytvořena navátím písku z Afriky, ale erozí škeblí a mušlí vynesených z mořského dna během mezidobí v dobách ledových. Světlé podloží mořského dna vytváří krásnou – tyrkysovou barvu oceánu. Park je přírodní rezervací, protože se zde nachází specifická fauna a flora.

La Oliva

historické městečko ve vnitrozemí. Někdejší dům guvernéra – Cas de los Coroneles je jednou z hlavních historických památek.

Cofete

opuštěná pláž na JZ ostrova , považována za jednu z nejkrásnějších pláží Španělska. Vyjma hřbitůvku na pláži a záhadné vily Winter, ke které se vztahují záhadné legendy, není na pláži žádná výstavba.Obrovská hradba hor jí dodává majestátní vzhled.

Oasis Park

 Vhodné pro pro milovníky zvířat a pro rodiny s dětmi. Kombinace zologické a tropické zahrady. Speciální rasa velbloudů s možností projíždky, představení krokodýlů, lachtanů, papoušků a dravých ptáků. Jedinečný kaktusový park. Nedělní trh s místními produkty.

Betancuria

Původní hlavní město ostrova, založené již v roce 1404. Vznikl zde první kostel Santa María, klášter svatého Bonaventury a sídlo biskupa.

Antigua

Příjemné historické mesto s větrnými mlýny

Playa Sotavento

Jedna z nejzvámějších  pláží Furteventury, na které se nachází jediný hotel Melia a která je vyhledávána začátečníky v surfu a kitesurfu, protože se zde v pravidelných intervalech vytvářejí vodní laguny přímo na pláži. Pláž je velmi větrná.