Mallorca Turistické zóny

Turistické zóny

C´AN PICAFORT

SV ostrova – Místo patří k nejoblíbenějším mallorským letoviskům umístěné v 10 km-trové zátoce Alcúdia s několika navazujícími plážemi. 1,5 km dlouhou písečnou pláž lemuje promenáda s kavárnami, restauracemi a bary (ovlivněné německou klientelou) táhnoucí se k další světlé pláži Son Baulo v moderním stylu a na druhém konci navazující na pláž Playa de Muro.

Děti: Díky své šířce, mělké vodě a jemnému světlému písku je vhodná pro děti, ale mimo sezónu se tvoří vlny.

Vodní sporty: Nabízí širokou škálu vodních sportů: vodní lyže, windsurf, šlapadla a banány..

Letovisko: Uprostřed zahrad a piniových hájů se nacházejí letní rezidence bohatých obyvatel hlavního města. Možnosti nákupů naleznete v centru letoviska. Doporučujeme návštěvu přírodní rezervace S´Albufera a kouzelné krajiny severu ostrova. Nejmodernější tur. letovisko ostrova je záliv Alcúdia se stejnojmenným městem s památkami římského osídlení.

Transfer z letiště:  60 min

Google Maps

CALA D´OR PLAYA

V ostrova – Cala d´Or v překladu “zlatá zátoka” přesně popisuje místní pláže se světlým pískem uprostřed malých zátok. Nejdelší z pěti pláží Cala Gran měří 100 m a je 40 m široká, další zátoky jsou o něco menší: Cala d´Or, Cala Esmeralda, Cala Ferrera, Cala Serena.

Děti: Písek je jemný, voda průzračná, málokdy jsou velké vlny a pláže přehledné což láká k pobytu především rodiny s dětmi, ale během letních prázdnin hodně frekventované.

Vodní sporty: Skvělé možnosti šnorchlování. Pronájem šlapadel na Cala Gran a Cala Ferrera. Pronájem windsurfu u Cala Esmeralda.Potápění u Cala Ferrera.

Letovisko: Klidné místo s nízkou architekturou ibizkého stylu nabízí možnosti nákupů a restaurací.

Transfer z letiště:  60 min

Google Maps

CALA MAYOR

JZ ostrova – Cala Mayor v překladu “velká zátoka” je situována pouze několik km západně od hlavního města. Příjemná pláž je 200 m dlouhá a 80 m široká. V nedávné době byla obnovena navezením nového, světlejšího písku. Kvalita vody je také velmi dobrá.

Děti: Písek je jemný a voda průzračná – vhodné místo pro rodiny s dětmi, ačkoliv hlavně o nedělích značně frekventována místními obyvateli.

Vodní sporty: Pouze pronájem šlapadel.

Letovisko: Středisko v těsné blízkosti hlavního města Palmy, kam je výborné autobusové spojení. Nachází se zde nadace známého malíře J. Miróa a má zde také letní sídlo španělská královská rodina tzv. Palacio Marivent.

Transfer z letiště:  25 min

Google Maps

CALA MILLOR

V ostrova – Cala Mayor v překladu “lepší zátoka” je považována za nejlepší pláž východního pobřeží. Pláž s jemným, světlým pískem je více jak kilometr dlouhá a značně široká.  Kvalita vody je také velmi dobrá.

Děti: Pozvolný vstupem do moře a mělká voda je vhodná pro rodiny s dětmi.

Vodní sporty: Široká škála vodních sportů včetně potápění a školy windsurfingu.

Letovisko: Celá pláž je lemována pobřežní promenádou s množstvím barů a restaurací. V letovisku se nacházejí nákupní možnosti a několik diskoték. Zóna je lemována tur. letoviskem Cala Bona a Sa Coma, do kterých vede silnice a pobřežní promenáda (dostupné pěšky).

Transfer z letiště:  70 min

Google Maps

CALAS DE MALLORCA

JV ostrova – Calas de Mallorca v překladu “zátoky Mallorky” leží v jedné z nejkrásnějších oblastí východní části ostrova cca 10 km jižně od Porto Crista. Pobřeží je lemováno skalami a jsou zde tři nádherné zálivy s čistou, průzračnou vodou. Cala Domingos Petits a Cala Domingos Grans jsou oddělené pouze několika útesy. Cala Antena se nachází asi 1 km severně. 

Děti: Zátoky se hlavně orientují na dovolenou s dětmi. Nabízejí jemný světlý písek a karibskou barvu moře.

Vodní sporty: Skvělé možnosti šnorchlování. Pronájem šlapadel na Cala Domingos Grans a Cala Antena.

Letovisko: Moderní prázdninové středisko Calas de Mallorca vzniklo v posledních letech.Toto klidné turistické centrum nabízí množství obchodů, barů, restaurací a kaváren. Sportovně vyžít se můžete například jízdou na kole nebo na koni. V blízkosti se nachází golfové hřišě Vall d´Or.

Transfer z letiště:  70 min

Google Maps

EL ARENAL

J ostrova – mallorsky S´Arenal se nachází 10 km východně od hlavního města. Nejznámější letovisko na Mallorce leží v blízkosti letiště podél 5 kilometrů dlouhé písečné pláže rozdělené do několika zón: Arenal, Playa de Palma a Ca´n Pastilla.
El Arenal je zóna pouze 210 m ale osázena množstvím palem, které jí dodávají tropický vzhled a proto je velmi populární.

Děti: Pozvolný vstupem do moře a mělká voda je vhodná pro rodiny s dětmi, ale v letních měsících značně obsazená.

Vodní sporty: Nabízí širokou škálu vodních sportů: vodní lyže, paragliding šlapadla a banány..

Letovisko: Celá pláž je lemována palmovou pobřežní promenádou s množstvím barů, restaurací a obchodů. Do hlavního města ostrova se dostanete linkovými autobusy.  Stovky hotelů hostí každoročně desetitisíce návštěvníků z celé Evropy a hlavně z Německa. Uličky plné barů, zahradní restaurace a diskotéky pulzují až do časných ranních hodin – letovisko je velmi populární u mladší generace.

Transfer z letiště:  15 min

Google Maps

ILLETAS

JZ ostrova – Nachází se 10 km od hlavního města. Jedná se o tři zátoky, z nichž nejdelší – Playa de Illetas je krásně situována v menší zátoce obklopené piniemi, které většinou zakrývají hotelovou výstavbu. Pláž s jemným, světlým pískem je 200 m dlouhá a 50 m široká. Část pláže zabírají lehátka a slunečníky za poplatek. Na konci pláže je malé centrum masaží a lékařské pomoci.

Děti: Pozvolný vstup do moře a mělká voda je vhodná pro rodiny s dětmi, ačkoliv místo k hraní je velmi zredukované.
Vodní sporty: Vodní šlapadla za pronájem

Letovisko: Místo 4* a 5* hotelů je považováno za excluzivní resort ostrova. Na pobřeží se nacházejí velmi příjemné a luxusní restaurace. Do hlavního města ostrova – Palmy – se dostanete linkovými autobusy několikrát denně.V letních měsících je velmi problematické najít místo k parkování.

Transfer z letiště:  20 min

Google Maps

PALMA NOVA

JZ ostrova – Tři dlouhé světlé pláže oblíbené anglickou klientelou a hlavně zaměřené na RODINY S DĚTMI. Nejdelší z nich Playa se Son Maties měří 1200 m, Cala Blanca 1000 m a Es Carregador 600 m. Na všech plážích jsou k dispozici lehátka, slunečníky, sprchy a toalety.

Děti: Jemný světlý písek, pozvolný vstup do moře a mělká voda je vhodná pro rodiny s dětmi.

Vodní sporty: Široká škála vodních sportů hlavně na pláži Cala Blanca.

Letovisko: Palmanova leží do 15 km od hlavního města Palma, které je velmi dobře dosažitelné linkovými autobusy. Všechny tři pláže spojuje pobřežní promenáda s množstvím barů a restaurací. V letovisku se nacházejí nákupní možnosti. Nedaleko se nachází tur. letovisko Magaluf s atrakcemi pro děti.

Transfer z letiště:  30 min

Google Maps

PLAYA DE PALMA

J ostrova – Nejznámější letoviska na Mallorce leží v blízkosti letiště podél několik kilometrů dlouhé písečné pláže. Jedna z nejdelších a nejširších pláží Majorky dlouhá 4,6 km a táhnoucí se od Arenalu až k Can Pastilla. Na pláži se světlým pískem jsou k dispozici sprchy, toalety, lehátka a slunečníky za poplatek. Pláž je lemována krásnou palmovou promenádou s 15 bary zvanými “Balnearios”. Kvalita vody je velmi dobrá.

Děti: Pozvolný vstup do moře, mělká voda a dostatek prostoru k hraní je vhodné pro rodiny s dětmi.

Vodní sporty:široká škála vod. sportů: vodní lyže, windsurf, šlapadla a banány..

Letovisko:  Celá pláž je lemována upravenou pobřežní promenádou s množstvím obchodů, barů a restaurací vybízí k procházkám a příjemnému posezení. V letovisku se nacházejí nákupní možnosti a několik diskoték. Stovky hotelů hostí každoročně desetitisíce návštěvníků z celé Evropy. Uličky plné barů, zahradní restaurace a diskotéky pulzují až do časných ranních hodin. Do hlavního města Palma de Mallorca existují častá spojení link. busy. Parkování možné v uličkách mezi hotely.

Transfer z letiště:  20 min

Google maps

PORT DE POLLENSA

SV ostrova – nádherná široká pláž s krásným výhledem na pohoří Tramuntana.
Pláž s jemným, světlým pískem je podstatně méně využívána než sousední pláže v Alcúdii.  Kvalita vody je také velmi dobrá.

Děti: Pozvolný vstup do moře, mělká voda a místo na hraní je vhodné pro rodiny s dětmi.

Vodní sporty: Široká škála vodních sportů včetně potápění, šnorchlování a školy windsurfingu. Možnost pronájmu plachetnic.

Letovisko: Celá pláž je lemována pobřežní promenádou s množstvím barů a restaurací. V letovisku se nacházejí nákupní možnosti.

Transfer z letiště:  70 min

Google maps

SANTA PONSA

Z ostrova – 20 km od hlavního města.  Pláž s jemným, světlým pískem je lemována borovicovým porostem což v letních obdobích nabízí příjemný stín. Pláž je v letním období hojně využívána, ale vzhledem v jejím rozměrům se místo na slunění vždy najde.

Děti: Pozvolný vstup do moře a poměrně mělká voda je vhodné pro rodiny s dětmi.

Vodní sporty: Široká škála vodních sportů.

Letovisko: Letovisko zaměřené hlavně na pobyty s dětmi a hojně využíváno převážně anglickou klientelou.  Celá pláž je lemována pobřežní promenádou s množstvím barů a restaurací. V letovisku se nacházejí nákupní možnosti. dobré spojení linkovými autobusy do hlavního města. Parkování možné na veřejném parkovišti nebo v přilehlých uličkách. Tato oblast je velmi oblíbená zvláště u golfistů pro dobrou dostupnost golfových hřišť.

Transfer z letiště:  45 min

Google maps