14.03..2021 – AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PŘI VSTUPU A NÁVRATU Z KANÁRSKÝCH OSTROVŮ

Od 14.03.2021 platí nová pravidla pro osoby cestující do České Republiky.

Španělsko získává tmavě červenou barvu, což znamená země s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění Covid 19. Výjimku mají stále Kanárské ostrovy, které budou označené barvou červenou. Pro občany České republiky to znamená následující:

 

Před ODLETEM na Kanárské ostrovy:

Před vstupem na Kanárské ostrovy musí podstoupit PCR, který nesmí být starší 72 hodin nebo antigenní test (ne starší než 48 h) a vyplnit Příjezdový formulář s QR kódem.Vyjimku mají děti do 6 let.

 

Před ODLETEM do České Republiky z  Kanárských ostrovů:

Při návratu občanů i cizinců do ČR je zapotřebí vyplnit Příjezdový formulář   a absolvovat dva testy následujícím způsobem:

1. nejvýše 24 hodin starý negativní antigenní test(ne starší 24 h) nebo  PCR test (ne starší 72 h)

2. po příletu do ČR: do 5 dnů po příletu předloží  PCR test provedený v ČR a zaslat hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Po dobu 10 dnů od návratu platí povinnost nosti všude mimo domov ideálně respirátory bez výdechového ventilu nebo jednorázovou zdravotnickou roušku.

Testy se nevztahují na děti do 4,9 let věku a cestující, kteří prokazatelně nemoc Covid-19 prodělali – viz vyjímka:

Cestující, kteří Covid-19 prodělali, absolvovali povinnou karanténu a nemají žádné příznaky nemoci  nemusí na zpáteční cestě absolvovat antigenní testy, vyplńovat příjezdový formulář a postoupit PCR po příjezdu do CZ. Vyjímka platí pouze v případě, že od prvního pozitivního výsledku testu PCR neuplynulo více jak 90 dnů. Cestující musí tuto skutečnost před návratem doložit potvrzením od lékaře.

 

Zde naleznete aktualizovaný seznam zemí podle míry rizika nákazy: SEZNAM ZEMÍ

 

Doporučujeme si stav ověřit na lince Ministerstva zahraničí: 224 183 200 (po-pá 8-16:00 hod.)

 

LABORATOŘE NA KO: Na Kanárských ostrovech existuje řada soukromých klinik a laboratoří, kde můžete postoupit antigenní testy, jejichž cena se pohybuje kolem 30,-€. Doporučujeme testy objednat, v odkaze naleznete seznamy laboratoří: Testy Covid 19 na KO

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn

Napsat komentář